IO - Skierniewice
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
OEMS - Prusy
OEMS PRUSY
SZD - Brzezna
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
IO - Puławy
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
Rozchodnik okazały - 'Sedum spectabile' Wyrasta do 60cm, ma grube, mięsiste i proste pędy otoczone dużymi, jasnozielonymi liśćmi z niebieskawym nalotem
forma zwisająca. Tworzy długie, zwieszające się do ziemi pędy. Starsze egzemplarze mają oryginalny pokrój dzięki grubym, powyginanym konarom. Wysokość drzewa zależy od wysokości szczepienia, zazwyczaj dorasta do 3-5m.
wolno rosnący krzew o półkolistym pokroju do 0,8m wys.; liście wąskie, ciemnozielone, częściowo biało- lub żółtawopstre, młode czerwonawe. Kwiaty jaskrawo karminowe, kwitnie VI-VIII
karłowy, zwarty krzew do 0,4m wys., liście ciemnozielone, małe, grube, pomarszczone, kwiaty różowe zebrane w małe, płaskie kwiatostany. Kwitnie VI-VII.
krzew do 0,6m wys. i 1m szer.; liście żółte od wiosny do jesieni, potem przebarwiają się na intensywnie czerwony kolor. Kwitnie obficie VI-VII, kwiaty ciemnoróżowe.
szeroki krzew o wyprostowanych pędach, dorasta do 1,2m; liście zielonkawo żółte, jesienią jaskrawoczerwone, kwiaty różowe, drobne, kwitnie VI-VIII.
gęsty krzew dorastający do 0,6m wys.; liście zielone, kwiaty różnokolorowe (!) nawet w obrębie jednego kwiatostanu – białe i różowe, kwitnie VII-VIII.
krzew do 0,8m wys. i 1m szer.; młode liście pomarańczowożółte, później zielonożółte, kwiaty różowe.
Powered by SobiPro