Facebook
Google+
EnglishGermanPolishRussian

PlantiCo – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.
Zakład Szkółkarski KZD Nowy Dwór

Nowy Dwór Parcela 61
96-115 Nowy Kawęczyn
woj. Łódzkie

O nas

SZKÓŁKA DAWNIEJ

KZD Nowy Dwór Sp. z o.o. powstał w 1977r. z inicjatywy prof. Szczepana Pieniążka jako zakład doświadczalny Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa stanowiący placówkę do wdrażania badań z zakresu roślin ozdobnych. Od samego początku gromadzono tu najnowszy i najciekawszy materiał roślinny. Kontakty z polskimi i zagranicznymi placówkami naukowymi oraz praktyczne doświadczenie zdobyte w szkółkach wielu krajów w połączeniu z dorobkiem naukowym pracowników Zakładu Roślin Ozdobnych Instytutu Sadownictwa pozwalały na szybką realizację postawionych celów i już po kilku latach nowodworskie pola zwracały uwagę kwitnącymi łanami tulipanów, mieczyków i lilii.

W latach transformacji gospodarczej firma podjęła nowe wyzwania i postawiła na produkcję ozdobnego materiału szkółkarskiego i bylin ogrodowych. Zmieniono również formę prawną przekształcając „KZD Nowy Dwór” w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Do historii i dawnej działalności odwołuje się zachowana nazwa firmy.

 

SZKÓŁKA DZIŚ

Pierwszego lutego 2021r. nastąpiło połączenie Spółek KZD Nowy Dwór z PlantiCo Zielonki. Od tej daty tworzymy wspólnie polską firmę hodowlano-nasienną z wieloletnią tradycją, nad którą nadzór sprawuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – KOWR.

Siedziba główna Spółki:
PlantiCo – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki  Sp. z o.o.
Zielonki Parcela, ul. Parkowa 1A
05-082 Stare Babice

Wraz z Zakładem Szkółkarskim KZD Nowy Dwór, strukturę PlantiCo– Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki  Sp. z o.o. tworzą również zakłady w Krakowie, Nochowie k/Śremu, Gołębiewie, Hurtownia nasion w Krzeszowicach jak również Centra Ogrodnicze w Krakowie, Rzeszowie oraz Broniszach k/Warszawy. Firma oferuje szeroki asortyment nasion warzyw, kwiatów i ziół, w tym wiele odmian własnej hodowli, w firmowych opakowaniach, dla odbiorców hurtowych i detalicznych oraz producentów wielkotowarowych.

Zakład Szkółkarski KZD Nowy Dwór jest jednym z największych producentów roślin ozdobnych w Polsce. Powierzchnia szkółki zajmuje 129 ha. Na 22 hektarowej kontenerowni rocznie uprawiamy ponad 800 000 szt. roślin w pojemnikach. Pozostałe, blisko 90 ha przeznaczone jest pod uprawy gruntowe.

W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment roślin do zieleni publicznej i ogrodów prywatnych:

Atutem materiału roślinnego z Nowego Dworu jest jego wysoka jakość potwierdzona szeregiem prestiżowych nagród i wyróżnień. Nasze rośliny są cenione za wysoki standard i racjonalne ceny nie tylko w Polsce. Od ponad 20 lat współpracujemy ze stałymi partnerami zagranicznymi. Długotrwała współpraca z wieloma krajami świadczy o naszej niezawodności i fachowości.

Naszymi odbiorcami są głównie centra ogrodnicze, urzędy miast i gmin, spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmy zajmujące się urządzaniem terenów zieleni. Wychodząc naprzeciw panującym trendom oraz oczekiwaniom naszych Klientów, co roku do naszej oferty wprowadzamy nowe, atrakcyjne odmiany.

Serdecznie zapraszamy do współpracy !

Sprzedaż:

Zakupy hurtowe i detaliczne z placu sprzedażowego szkółki
pon.-pt. 7:00-15:00

 T: 663-700-801, 661 330 124

Zakupy detaliczne z placu sprzedażowego szkółki
pon.-pt. 7:00-15:00
soboty w maju: 8.00 – 14.00

Szybki kontakt:

PlantiCo – Hodowla i Nasiennictwo
Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.
Zakład Szkółkarski KZD Nowy Dwór

Nowy Dwór Parcela 61
96-115 Nowy Kawęczyn

Sekretariat:
pon.- pt. 7:00-15:00
+48 46 833 36 52
+48 885 333 505
e-mail: kzd@kzd.com.pl