Facebook
Google+
EnglishGermanPolishRussian

Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa
Nowy Dwór Sp. z o.o.

Nowy Dwór Parcela 61
96-115 Nowy Kawęczyn
woj. Łódzkie

O nas

SZKÓŁKA DAWNIEJ

Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa Nowy Dwór Sp. z o.o. powstał w 1977r. z inicjatywy prof. Szczepana Pieniążka jako zakład doświadczalny Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa stanowiący placówkę do wdrażania badań z zakresu roślin ozdobnych. Od samego początku gromadzono tu najnowszy i najciekawszy materiał roślinny. Kontakty z polskimi i zagranicznymi placówkami naukowymi oraz praktyczne doświadczenie zdobyte w szkółkach wielu krajów w połączeniu z dorobkiem naukowym pracowników Zakładu Roślin Ozdobnych Instytutu Sadownictwa pozwalały na szybką realizację postawionych celów i już po kilku latach nowodworskie pola zwracały uwagę kwitnącymi łanami tulipanów, mieczyków i lilii.

W latach transformacji gospodarczej firma podjęła nowe wyzwania i postawiła wyraźnie na produkcję ozdobnego materiału szkółkarskiego i bylin ogrodowych. Zmieniono również formę prawną przekształcając „KZD Nowy Dwór” w spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (100% udziałów należy do Instytutu Ogrodnictwa). Do historii i dawnej działalności odwołuje się zachowana nazwa firmy.

SZKÓŁKA DZIŚ

Wytrwale przez ponad 40 lat KZD Nowy Dwór utrzymuje pozycję wśród liderów na rynku. Obecnie jesteśmy jednym z największych producentów szkółkarskich roślin ozdobnych w Polsce. Szkółka zajmuje 129 ha powierzchni. Na 22 hektarowej kontenerowni rocznie uprawiamy ponad 800 000 szt. roślin w pojemnikach. Pozostałe, blisko 90 ha przeznaczone jest pod uprawy gruntowe.

W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment roślin do zieleni publicznej i ogrodów prywatnych:

Atutem materiału roślinnego z Nowego Dworu jest jego wysoka jakość potwierdzona szeregiem prestiżowych nagród i wyróżnień. Nasze rośliny są cenione za wysoki standard i racjonalne ceny nie tylko w Polsce. Od ponad 20 lat współpracujemy z naszymi stałymi partnerami zagranicznymi. Długotrwała współpraca z wieloma krajami świadczy o naszej niezawodności i fachowości.

Zaopatrują się u nas głównie centra ogrodnicze, urzędy miast i gmin, spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmy zajmujące się urządzaniem terenów zieleni. Wychodząc naprzeciw panującym trendom oraz oczekiwaniom naszych Klientów, co roku do naszej oferty wprowadzamy nowe, atrakcyjne odmiany.

Serdecznie zapraszamy do współpracy !

widok_z_lotu_6

Dział Sprzedaży:

Zamówienia krajowe:
T: +48 663-700-801
T: +48 663-900-801

Export:
T: +48 661-330-124

Sprzedaż detaliczna
i Sklep Firmowy IO:

T: +48 722-333-511

Sprzedaż wysyłkowa:
T: +48 722-333-501

Dane kontaktowe:

Kwiaciarski Zakład Doświadczalny
Instytutu Ogrodnictwa Nowy Dwór Sp. z o.o.
Nowy Dwór Parcela 61
96-115 Nowy Kawęczyn

Sekretariat:
tel.: 46 833-36-52
     +48 885-333-505
e-mail: kzd@kzd.com.pl