IO - Skierniewice
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
OEMS - Prusy
OEMS PRUSY
SZD - Brzezna
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
IO - Puławy
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
Zdecydowana większość gatunków i odmian piwonii (Paeonia) należy do bylin, jedynie nieliczne z nich to krzewy (np. Paeonia suffruticosa, Paeonia lutea, czy Paeonia delavayi).
Krzew o zwartym, wyprostowanym pokroju, dorastający do 1,5m wys.; kwiaty pojedyncze, białe z czerwoną plamą wewnątrz, pachnące (truskawkami), pojawiają się późna wiosną (VI-VII).
Krzew o zwartym, wyprostowanym pokroju, dorastający do 1,5m wys. i 1m szer.; kwiaty pojedyncze, drobne, białe ze złotymi pręcikami wewnątrz, intensywnie pachnące, pojawiają się późna wiosną, pod koniec VI.
odmiana, której liście w czasie rozwijania się są pomarańczowożółte, a później intensywnie żółte, starsze zielenieją. Intensywność zabarwienia liści zależy od stanowiska - im bardziej słoneczne, tym silniejszy kolor żółty.
odmiana o zwartym pokroju i żółtych liściach.
pokrój zwarty, kwiaty różowe, liście czerwone, dorasta do 1,2m.
Karłowa odmiana, bardzo wolno rosnąca, po 10 latach osiąga ok. 1,5m wys.; pokrój regularnie stożkowaty; korona gęsta z krótkimi, delikatnymi igłami w jasno zielonym kolorze.
Niska, jak na sosny odmiana, o kulistym, zwartym pokroju; rośnie wolno, po 10 latach dorasta do 1-15,m wys. i takiej też szerokości; igły długie, sztywne, intensywnie zielone.
Powered by SobiPro