IO - Skierniewice
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
OEMS - Prusy
OEMS PRUSY
SZD - Brzezna
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
IO - Puławy
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
wieloletnia trawa, dorastająca do 40-60cm wys., tworząca duże (ø 0,8 – 1m), luźne kępy; liście długie, wąskie, w okresie wegetacji czerwonawo-brązowo-zielone, jesienią intensywnie czerwone; kwiaty zebrane w brązowe kłosy.
wieloletnia, zimotrwała, niska trawa dorastająca do 15-20cm wys.; tworzy kępy rozrastające się na boki dzięki podziemnym rozłogom; liście wąskie, zielone z białym marginesem; kwiaty zebrane w białe lub brunatne kłosy (kwitnie IV/V),
Średniej wysokości drzewo o pokroju wąskostożkowym, dorastające do ok. 10m wys. i 4m szerokości; liście jasnozielone, jesienią żółte. Doskonałe do cięcia i formowania.
kwiaty czerwone z żółtym środkiem
czysto białe kwiaty, wzrost powolny
niski krzew, kwiaty różowe
bardzo gęsty, wolno rosnący krzew, o intensywnym, niebieskim zabarwieniu igieł. Pokrój stożkowaty, dość regularny, po 10 latach dorasta do 2m wys.
odmiana szerkostożkowa o żółtym zabarwieniu nitkowatych, wiotkich, zwisających pędów. Szczególnie mocno zabarwione są wiosną młode przyrosty. Rośnie wolno, po 10 latach dorasta o 1,5m.
odmiana pierzasta, wzrost drzewiasty, ma złotożółte zabarwienie latem i brązowożółte zimą.
Krzew początkowo wyprostowany, z wiekiem staje się szeroki, rozłożysty, dorasta do 2m; liście duże, owalne, jasnożółte, kwiaty niepozorne, owoce białe, kuliste.
Powered by SobiPro