IO - Skierniewice
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
OEMS - Prusy
OEMS PRUSY
SZD - Brzezna
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
IO - Puławy
Instytut Ogrodnictwa Skierniewice
Logowanie

Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa - Nowy Dwór Sp. z o.o.

widok z lotu 6Szkółka KZD zajmuje ok. 129ha powierzchni. Na 22. hektarowej kontenerowni rocznie uprawia się ponad 800 000 roślin w pojemnikach - drzew alejowych i parkowych, krzewów iglastych, liściastych oraz różaneczników i azalii, Pozostałe, blisko 90ha przeznaczone jest pod produkcję iglastych i liściastych drzew oraz krzewów w gruncie.

Nasz obecny profil produkcji to:

  • 200 gatunków i odmian krzewów iglastych
  • 190 gatunków i odmian krzewów liściastych
  • 330 gatunków i odmian bylin w doniczkach oraz karpy piwonii
  • 50 sprawdzonych odmian azalii i różaneczników
  • 90 gatunków i odmian drzew alejowych i parkowych

Od niedawna w KZD rozpoczęto również produkcję drzew i krzewów owocowych metodą tradycyjną. W naszej szkółce można zaopatrzyć się w popularne, w tym stare odmiany jabłoni, grusz, śliw i czereśni oraz w krzewy aronii, maliny, jeżyny, porzeczki, pigwy, borówki i derenia jadalnego.

Stale doskonalimy naszą produkcję wprowadzając nowoczesne technologie upraw oraz nowinki gatunkowe i odmianowe drzew, krzewów ozdobnych i bylin.

W ramach rozwoju firmy, wczesną jesienią tego roku zostało otwarte nowoczesne laboratorium in vitro, w którym będzie można wyprodukować ponad 3 mln. roślin rocznie. W nowo otwartej pracowni już niedługo rozpoczną się prace nad mikrorozmnażaniem atrakcyjnych gatunków roślin sadowniczych i ozdobnych. 

Nasze rośliny znane są w kraju i zagranicą. Dostarczamy je odbiorcom hurtowym, centrom ogrodniczym, firmom i architektom krajobrazu zajmującym się zakładaniem i urządzaniem ogrodów i parków, urzędom miast i gmin, spółdzielniom mieszkaniowym, itp. Od ponad 20 lat współpracujemy z wieloma stałymi partnerami z Unii Europejskiej, a w ostatnich latach nawiązaliśmy także współpracę z Rosją, Ukrainą, Białorusią, Kazachstanem i Mołdawią .

Prowadzimy także sprzedaż detaliczną w otwartym jesienią 2009 roku Centrum Sprzedaży Detalicznej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy !

32 rabata